1. Яким чином можна організувати навчання українських учнів за кордоном?
Найбільш поширеними моделями організації навчання для учнів з України є:
Варіант 1. Якщо школа, в якій діти вчилися в Україні, вже організувала дистанційне навчання, необхідно рекомендувати учням підключитися до нього. Встановити контакт з цим закладом повинні батьки.
Доцільно створити сприятливі умови для підтримання контакту з закладом освіти та вчителями – по можливості забезпечити учнів доступом до цифрових пристроїв та високошвидкісного інтернету для підключення до онлайн-занять тa/або виконання завдань.
Варіант 2. У випадку втрати зв'язку з українським закладом освіти та своїми вчителями українським учням та їхнім батькам рекомендується:
сконтактувати з органом управління у сфері освіти своєї громади, міста або області та отримати інформацію про школу, що організовує екстернатну чи дистанційну форму навчання, та звернутися у будь-який зручний спосіб до цієї школи для зарахування/переведення дитини для продовження чи завершення навчання;
до моменту початку навчання у новому закладі створити сприятливі умови для продовження навчання з використанням електронних освітніх ресурсів з України, зокрема Всеукраїнської школи онлайн та Всеукраїнського розкладу онлайн – по можливості забезпечити учнів доступом до цифрових пристроїв та високошвидкісного інтернету для доступу до українських освітніх ресурсів.
Таке навчання може бути самостійним або з залученням волонтерів, координаторів, вчителів з України, які тимчасово перебувають за кордоном, також шляхом створення класів та/ або груп в закладах освіти в країні перебування.
Варіант 3. Для зарахування та організації дистанційного навчання батьки учнів можуть звернутися до Міжнародної української школи (МУШ) як безпосередньо, так і через одну із організацій, з якими МУШ співпрацює за кордоном.
Навчання проводитиметься за державними стандартами та освітніми програмами України, видача документів про освіту в таких умовах здійснюватиметься МУШ.