Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам електронний журнал?
Всього 2 людини
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 41 людина

Новини Мезенівської гімназії

Щороку, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС. 
Пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу, дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок – персоналу ЧАЕС, пожежникам, військовослужбовцям, ученим, медикам, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії.
Напередодні 38-ї річниці від дня аварії на ЧАЕС в закладі були проведені виховні години та бесіди:
- " Земля в біді" (1 кл.);
- "Чорнобиль - біль українського народу" (2 кл.);
- " Мій біль - Чорнобиль" ( 3 кл.);
- " Чорнобильська катастрофа" (4 кл.);
- " Дзвони пам'яті" (5 кл.);
- " Чорнобиль - горе України,її незагоєна рана". (6 кл.);
-Чорнобиль: трагедія, подвиг...") ( 7кл. ).
Переглянули фільми:
- " Аварія на ЧАЕС 1986,Чорнобиль, Прип'ять, ліквідація... " (8 кл.);
- "Заборонена зона" ( 9 кл.).
Інформаційна хвилинка "Чорнобиль " 1-9 кл.

Сьогодні, 22 квітня, ми відзначаємо Всесвітній День Землі,покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища,нагадати про те,що наша планета унікальна й має потребу в турботі й захисті.Міжнародний День Землі - свято чистої Води, Землі і Повітря.
День нагадування про про страшні екологічні катастрофи,день,коли кожна людина може задуматися над тим,що він може зробити у вирішенні екологічних проблем,поборовши в собі байдужість У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: Очистити від сміття прилеглі території,висадити хоча б одне дерево.
В цей день було проведено тематичні уроки "Збережемо нашу Землю для майбутніх поколінь", Інформаційна хвилинка "Всесвітній День Землі" Переглянули мультфільми та намалювали малюнки . Взяли участь у фотомарафоні "Моя квітуча планета - Земля".

На вшанування роковин Чорнобильської трагедії у школі були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, розвитку компетентності учнів в питаннях збереження екології.1. Виховні години та бесіди:
- " Земля в біді" (1 кл.);
- "Чорнобиль - біль українського народу" (2 кл.);
- " Мій біль - Чорнобиль" ( 3 кл.);
- " Чорнобильська катастрофа" (4 кл.);
- " Дзвони пам'яті" (5 кл.);
- " Чорнобиль - горе України,її незагоєна рана". (6 кл.);
-Чорнобиль: трагедія, подвиг...") ( 7кл. ).
2. Перегляд фільмів:
- " Аварія на ЧАЕС 1986,Чорнобиль, Прип'ять, ліквідація... " (8 кл.);
- "Заборонена зона" ( 9 кл.).
3 . Інформаційна хвилинка "Чорнобиль " 1-9 кл.
Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається День проліска. Свою історію він веде з Англії, де був заснований у 1984 році. Латинська назва підсніжника – «галянтус» (Galanthus) – «молочна квітка». Всього їх налічується близько 20 видів. Найпопулярніший вид – підсніжник білосніжний, а ще є грецький, візантійський, кавказький. Усі вони розрізняються за формою і забарвленням, і навіть ароматом. Ще не так давно вони росли в багатьох країнах, але квітучі рослини піддавалися масовому знищенню на букети, а їх цибулини викопувалися. Тому в даний час більшість видів підсніжників занесено в Червону Книгу як зникаючий вид, збирати їх не можна. Одна стародавня легенда свідчить, що, коли Адам і Єва були вигнані з раю, ішов сніг. Єва замерзла і стала плакати згадуючи про теплі райські сади. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок у квітки підсніжника. Побачивши квіти, Єва повеселішала і в неї з’явилася надія на краще. Звідси і вважається, що пролісок – символ надії. Учні 5-7 класів з нагоди відзначення Дня проліска створили малюнки з цими квітами. Сьогодні ці малюнки символічно несуть у собі надію: надію на мирне небо, на повернення у стіни школи, на довгоочікувані щасливі зустрічі.

День довкілля відзначається в Україні щорічно з 1998 року згідно з наказом Президента «Про День довкілля». Цього дня у школі провели заходи спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища.
​Для учнів були проведені виховні години “Збережемо чистим довкілля”, «Збережемо природу разом», виставка малюнків «Я нашу Землю збережу». Під час заходів учні розширили і збагатили свої знання про природу, усвідомили важливість бережливого та шанобливого ставлення до природи рідного краю. Діти долучились до фоточелендж “Я нашу землю збережу”про шанобливе ставлення до природи з метою популяризації бережливого ставлення до довкілля . Світлин виявилось дуже багато, частину ми розмістили у відеоролику до Дня довкілля

Здобувачі освіти Мезенівської гімназії взяли участь у відбірковому етапі Всеукраїнського фестивалю- конкурсу"Молодь обирає здоров'я" у номінаціях фотографій, плакатів, малюнків. Діти нагороджені грамотами Відділу освіти Краснопільської селищної ради центру дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради. Бичек Альбіна, за зайняте ІІ місце у номінації "Фото". Кашин Олександр, за зайняте ІІІ місце - номінація "Плакат". Кашина Ольга, за зайняте ІІІ місце - номінація "Малюнок".

Сьогодні – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності
Внаслідок російської агресії значна частина нашої держави забруднена вибухонебезпечними предметами (ВНП). Нагадуємо основні правила, як убезпечити себе та близьких від ВНП:

➡ не підходьте близько до підозрілих предметів та у жодному разі не чіпайте їх руками;

➡ утримайтеся від відвідування лісів, полів, лісосмуг та місць, де велися бойові дії;

➡ ходіть лише знайомими та перевіреними маршрутами.

Не дозволяйте дітям піднімати невідомі предмети та відходити далеко від дорослих і гратися наодинці. Якщо ви натрапили на щось підозріле, відразу відійдіть на безпечну відстань та повідомте про це спеціалістів за номерами 101 та 102. Після цього обов’язково попередьте про небезпеку інших.

Пам’ятайте, що тільки підготовлені фахівці можуть знешкоджувати вибухонебезпечні предмети.

2 квітня Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем ​​поширення інформації про проблему аутизму ще в 2007 році. День був встановлений для того, щоб підкреслити важливість допомоги аутистам для підвищення рівня їх життя. Символом цього дня вважається блакитний колір, бо це колір Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks. Саме ця організація в 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми – акція називалася «Запали блакитним» ( Light It Up Blue ).

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни .

Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в США. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів. Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів. Діти свята намалювали малюнки пернатих друзів ,які повернулися з теплих країв.

1 25.03.2024
- Обласна акція “Підтримуємо Героїв. Відеозвернення “Подяка моєму Герою”
2 26.03.2024 Конкурс робіт з бісеру “Веселка творчості”
Виховний захід “Безпечна весна”
Музична вітальня “У пошукаж музичного скарбу”
3 27.03.2024 Конкурсу декоративної творчості
- Фотовиставка “Чарівні миті весни»
- Конкурс українських прикрас «Перлина моєї душі»
4 28.03.2024 Профілактична робота «Булінг»
5 29.03.2024 Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів -2024».
- Виставка малюнків «Птахи – вісники весни».
- Виготовлення і розвішування пташиних будиночків і (гніздівель).
- Конкурс віршів, пісень про птахів .

25 березня о 11:58 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

Обласний конкурс творчо обдарованих дітей та молоді "Чарівні барви Сумщини" - 2024
У заході взяли участь діти 1 - 9 класів.На конкурс були подані роботи Ганжоли Анни - номінація "Витинанка", Кашина Ольга - номінація "Серветка", Кашин Олександр - номінаці "Витинанка".

19 березня о 10:47 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

Пам'ятка для батьків: безпека дитини вдома
Поради батькам
06 квітня 2020

У вашому будинку росте малюк і з кожним днем він стає все допитливіше. Дитина щохвилини і дуже активно освоює простір, що його оточує. Кожна мама знає, що без жодного синця, подряпини виростити дитину просто неможливо. Тому головне завдання батьків забезпечити своїй дитині безпечний простір для більш повного дослідження навколишнього світу. І починати потрібно з повного огляду вашої квартири, пам'ятаючи при цьому про один важливий критерій – небезпеку краще попередити, ніж потім лікувати наслідки.

Безпека дитини вдома - це цілий комплекс заходів, який включає в себе безпеку окремих складових вашого дому (кухні, ванної кімнати, спальні, зали, коридору, тощо).

Для цього Вам доведеться виробити "звичку до безпеки". Ось кілька порад, над якими Ви можете подумати, а також пояснити дитині правила безпеки:

Вікна в залі, спальні і вихід на балкон закривати наглухо, за винятком кватирок. Не залишати дітей на балконі, Не дозволяти дітям проводити там рухливі ігри;
Вчити дитину безпечним іграм. Не дозволяти проводити ігри, пов'язані із схованками в шафах та інших предметах, що закриваються, за занавісками та з пересуванням в темряві. Якщо дитина має окрему кімнату, то всі її речі повинні знаходитись на висоті піднятої руки, щоб виключити потребу діставати щось з стільця чи табуретки, так як це може призвести до травми. Над ліжком не повинні висіти ніякі предмети.
Розетки повинні бути розташовані високо, щоб дитина до них не дістала. В крайньому випадку, закривайте їх заглушками.
Безпека на кухні Кухня представляє для дитини найбільшу небезпеку, так як саме тут знаходяться газова плита, водонагрівальна техніка, різні НВЧ-печі, електрочайники, кухонні комбайни, а також засоби для миття посуду і ін.
Тому, БАТЬКИ, ви повинні: всі спеції, як сипучі так і рідкі, зберігати в недоступному для дитини місці. Обідній стіл та стілець підібрати у відповідності з ростом дитини, над яким не повинні висіти полиці або окремі предмети кухонного обладнання. Краї тарілок, чашок та склянок не повинні мати тріщин та щербинок. В присутності дитини бажано користуватися камфорками газової плити другого ряду. Якщо дитина не дістає до крана з водою, то вона може користуватись змоченим рушником.
Двері кухні з боку коридору повинні закриватись на гачок, розміщений у третій частині зверху. Легко б'ється посуд необхідно замкнути в шафі, якщо є така можливість або по можливості ізолювати від дитини. Ножі та інші колючо-ріжучі предмети також необхідно сховати, тому що існує можливість порізу. Ліки та медичні препарати як мазі, розтираючи для зовнішнього застосування також необхідно застерігати від попадання в руки дитини. Вони можуть викликати як подразнення слизової оболонки очей, опіки поверхні шкіри, а при попаданні в організм сильне отруєння.
Засоби для миття посуду і прибирання приміщення також слід оберігати від дитини у віці до 7 років, тому що велика ймовірність їх використання не за призначенням, що також може призвести до різних отруєнь і опіків шкірної і слизової поверхні.
Сірники і легкозаймисті предмети повинні бути ізольовані від дитини, тому що гра з ними та їх використання призводить до займання приміщення. В даний час у більшості випадків причиною пожежі виступають діти.
Електроприлади (чайник, блендер, міксер і т.д.) не залишайте включеними в розетку. Ви не встигнете й оком моргнути, як ваше чадо вже буде біля них і почне клацати кнопочки, які так його зацікавили.
Ванна кімната Ванна кімната як і кухня представляє також можливу небезпеку для дитини, тому що миючі засоби, засоби гігієни, різні бритви знаходяться саме тут, то також краще використовувати запобіжні заходи безпеки: не купаються дитини, якщо не пройшло 3- х годин з останнього прийому їжі; спробуйте ліктем температуру води, перш ніж опускати в неї дитину; не додавайте гарячої води , коли дитина вже у ванні; ніколи не віддаляйтеся, коли його купаєте; у ванній краще мати шафку, що закривається на ключ, або полицю, що знаходиться досить високо, де зберігалися б предмети особистої гігієни, миючі засоби, косметика, аерозолі, пінцети, ножиці, шпильки тощо; чистячі засоби в основному є токсичними та їдкими, тому вони повинні перебувати в надійному місці далеко від дітей; Підлогу потрібно покривати не слизьким килимком; Двері ванної кімнати повинні закриватись на гачок чи засув.
Ці запобіжні заходи допоможуть Вам менше турбуватися, коли Ви і Ваша дитина переміщаєтеся по дому в різних напрямках в один і той же час! І, будь ласка, не забувайте, що Вам потрібно усвідомлювати небезпеку не тільки в своєму будинку, але і в будинках інших людей. Це набагато важче, особливо, коли маєте справу з друзями або власними батьками. Все, що Ви можете, – це пам'ятати, наприклад, що у них немає шпінгалетів на вікнах або що вони не замикають "отрути" в шафці під раковиною. Постарайтеся тактовно, щоб не образити їх, обговорити ці важливі для Вас моменти.

Охороняти життя дітей – це просто проявляти здоровий глузд!

Дуже важливо, щоб Ви на крок випереджали дитину. Тоді Ви зумієте передбачати, що він може зробити, ще до того, як він це зробить! Пам'ятайте, що Ваш малюк дорослішає і турбот, відповідальності за його життя і здоров'я з кожним днем додається! Допоможіть дитині задовольнити свій пізнавальний інтерес до навколишнього світу, створивши всі необхідні умови безпечної життєдіяльності!

18 березня о 13:28 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

Залишати дітей без нагляду – НЕПРИПУСТИМО!

Діти – це окрема частина суспільства, якій притаманні особлива поведінка, своєрідні життєві стереотипи, що забезпечують її розвиток і становлення та перетворення в дорослу частину суспільства. Унаслідок свого становища діти потребують особливого підходу, соціального захисту та поваги до їхніх прав. Діти не тільки майбутнє України, вони сьогодення нашої держави. Саме тому діяльність із захисту прав дитини визначено загальнодержавним пріоритетом.

У державі відпрацьована і діє налагоджена система щодо захисту прав та законних інтересів дітей, яка регламентована чинним законодавством України. Права та інтереси дитини захищаються такими нормативними документами: Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, Закони України «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Сімейний кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини».

Нині суспільство вкрай стурбоване станом травмування й загибелі дітей. Нещасні випадки трапляються саме тоді, коли діти залишаються без нагляду дорослих, коли небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників і запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці – в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку у лісі, горах, біля водойм. Діти стають заручниками обставин, а їхнє легковажне ставлення до вогню та води часто є першопричинами сумних і трагічних наслідків. Однією з основних причин стає недбале ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків. Зайняті повсякденними справами, роботою, дорослі мало часу приділяють дітям і часто забувають стежити за їхньою безпекою. До «групи ризику» переважно потрапляють так звані неблагополучні сім’ї, де зловживають алкоголем, наркотичними засобами і не цікавляться вихованням своїх дітей.

З метою попередження дитячої бездоглядності, запобігання негативним явищам у дитячому середовищі працівниками служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників превентивної діяльності територіальних підрозділів ГУНП в Полтавській області систематично проводяться профілактичні заходи, рейди. Так, протягом 2018 року проведено 301 профілактичний рейд «Діти вулиці», «Вокзал» тощо. У ході рейдів виявлено 95 дітей, із них попереджено 70, вилучено 25. Із загальної кількості вилучених дітей, до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей влаштовано 2, до закладів охорони здоров’я 4, повернуто до сімей – 12, до навчальних закладів – 7. За наслідками проведених рейдів попереджено 652 батьків й ініційовано 108 притягнень до відповідальності. Проведено 1505 перевірок умов утримання та виховання дітей, які проживають у сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Виявлено 177 дітей, які вперше потребували соціально-правового захисту.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини, невиконання та ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків згідно з чинним законодавством. Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того, проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за дитиною є рівним для обох із них, тому неналежне виховання дітей – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності. Законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність батьків за неналежне виховання дітей.

Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 166 Кримінального кодексу України передбачає, що злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків з догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі терміном від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий термін.

Не залишайте своїх дітей без нагляду та не будьте байдужими до інших дітей, які перебувають на вулицях, вокзалах та в інших громадських місцях без супроводу дорослих. Чужих дітей не буває! Дитяча безпека залежить тільки від дорослих, які повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ у якому кожна дитина почуватиметься захищеною. І захистити дитину можна тільки у співпраці – співпраці громадян зі службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органами освіти, охорони здоров’я, правоохоронними органами.

У малечі повинно бути щасливе дитинство, і за це відповідаєте ви, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав має стати одним із основних ваших обов’язків.

Служба у справах дітей

Полтавської облдержадміністрації

18 березня о 13:24 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

Відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості "Чисті роси" номінація "театральне мистецтво" - "Маски Мельпомени"
Драматичний колектив "Дзвіночок" взяв участь у конкурі з казкою "Вовк і семеро козенят"

15 березня о 22:23 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

Відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоров'я
Фестиваль проводиться з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді , організації змістовного дозвілля .
Завдання фестивалю є:
_активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя;
- набуття та засвоєння дітьми нових знань про здоровий спосіб життя;
Учні взяли участь у конкурсі плакатів , фотографій, та малюнків на тему "Здоровий спосіб життя"

15 березня о 21:24 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

З ледь відчутним весняним подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів до нас приходить чудове жіноче свято – 8 Березня.
Напередодні святи діти підготували подарунки для своїх матусь . Порадували своїми привітаннями. Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям та всім працівникам школи.
Жіноче свято подарувало кожній жінці і дівчині іскорку тепла, любові та поваги.

15 березня о 20:29 | Кашина Н. Д. | немає коментарів

І знову – березень… І знову линуть до нас думки геніального українського поета…
Тарас Шевченко… Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.
З нагоди відзначення 210-річниці славетного Кобзаря у нашому закладі освіти організовано і проведено такі заходи:класні години, години спілкування: «Тарас Шевченко – феномен доби та геній української нації», «Буде тобі, враже, як Шевченко скаже!».
Читання віршів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській».
“Живі картини” до 210-річчя Т.Г.Шевченка.
Перегляд відеороликів: «Таємниці генія Шевченка», «Великий Кобзар», «Йдемо шляхом Кобзаря»;
Віртуальна екскурсія до Національного музею Шевченка.

До другої річниці від початку широкомаштабного вторгнення російських військ на території України в гімназії було проведено ряд заходів:
1. "Хвилина мовчання" 1 - 9 класи
2. Відеочелендж "Ми діти твої, Незламна Україно" 3 - 6 класи
3. Виставка малюнків "Незламна Україна" 3 - 6 класи
4. Виставка плакатів "Найзагальновживаніші фрази періоду війни" 1 - 9 класи
5. Відеопрезентація "Пам'ятаємо Героїв-односельців" 1 - 9 класи.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
У цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
В закладі проведена інформаційна година: “Окупація Криму. Рух Опору”, під час якої учні прослухали інформативну програму, присвячену кримському спротиву, переглянули відео "Крим - це Україна". Діти 5 -6 класів намалювали плакати "Україна єдина!"Класними керівниками були проведені години спілкування "26 лютого - День спротиву окупації Криму", "День кримського спротиву російській окупації".
Учнівське самоврядування виступили з доповіддю: “Хронологія окупації” та ознайомили з фотоматеріалами.

Сьогодні 24 лютого 2024 року. У цей день два роки тому почалася повномасштабна війна. Насправді всі ви знаєте, що війна йде вже десять років. За останній два роки ми всі переживали багато складних подій. Цей рік був дійсно важким для вчителів, батьків, а особливо для учнів. Шкода, що нам із вами довелося через це проходити.
Ви по при все вчились, вчитесь і будете навчатись. Ви стали дорослішими, стійкішими та впевнилися, які ми сильні. Ми всі вдячні ЗСУ. Але в нас із вами теж є своя роль і своя сила. Це розум, дружба, любов, витривалість, щирість, доброзичливість, людяність, близькість, єдність, підтримка, віра в Україну. А також це впевненість у нашому щасливому майбутньому, адже у нашому закладі освіти надзвичайно талановиті діти, патріоти своєї країни, активні громадяни та цікаві особистості.