Новини Мезенівської початкової школи
Сьогодні, 4 червня, у нашого майбутнього знов подія.
Сьогодні – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Він був установлений Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року із врахуванням того, що з 2014 року на території Донецької, Луганської та інших областей внаслідок збройної агресії та інших дій держави-агресора проти України загинуло щонайменше 260 дітей і понад 467 дітей поранено.
Чого саме 4 червня? Історія заснування цього сумного дня повертає нас у 19 серпня 1982 року. Саме тоді, під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, членами цієї міжнародної організації було ухвалене рішення про заснування Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії із щорічним відзначенням 4 червня.
До дня вшанування пам’яті дітей, які за вісім років війни загинули від збройної агресії росії проти України, в Мененівській гімназії були проведені заходи:
Виховні години «Дитяча посмішка –найкраща подяка за щасливе дитинство», « Діти України», «Теплота дитячих сердець"
Години пам’яті: « День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України».
Вшановано загиблих дітей-жертв війни хвилиною мовчання.
23 травня в Україні відзначають День Героїв - борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, захисників України сьогодні.
Сьогодні ми вшановуємо тих, хто несе в собі дух сміливості, жертовності та патріотизму. Таких героїв поміж нас багато, в різних куточках нашої країни. Вони захищають нашу землю, нашу свободу та незалежність. Це вояки на передовій, які з ризиком для власного життя борються за мир і безпеку наших родин. Це волонтери, які невпинно допомагають військовим, надаючи необхідну підтримку та допомогу. Це медики, які рятують життя і лікують поранених. Також серед наших Героїв є люди невійськових професій, які віддають усе, щоб допомогти постраждалим від війни. Кожен з нас може своїми діями та вчинками зробити свій внесок у перемогу над агресором. Наближаймо Перемогу та Мир разом!
Проведення Тижня безпеки дорожнього руху
1. Інформаційні хвилинки:
• «Дитинству безпечні дороги» 5 – 6 класи;
• «Безпечна країна» 7 – 9 класи.
2. Виховні години та бесіди:
• «Правила дорожнього руху» - 1 клас;
• «Правила для пішоходів» - 2 клас;
• «Безпека на дорозі – безпека життя» - 3 клас;
• «Дорожні знаки та їх значення» - 4клас;
• «Увага на дорозі – життя у безпеці» - 5 клас;
• «Безпека дорожнього руху – це життя» - 6 клас;
• «Безпека на дорогах під час військового стану» – 7 клас;
• «Безпека перебування на вулицях» - 8 клас;
• «Учасники дорожнього рухи та умови безпеки пішоходів» - 9 клас.
3. Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» ЗДО, 1 – 9 класи.
4. Виставка дитячого малюнку :
- «Твоя дорога до школи» 1 – 4 класи;
- «Твій друг – безпечний рух» 5 – 7 класи.
5. Перегляд відеоматеріалів:
- Правила поведінки на вулицях і дорогах 1 – 9 класи;
- Надання домедичної допомоги постраждалим 8 -9 класи.
У кожної держави є свій атрибут, який ідентифікує її з-поміж інших націй. Ми пишаємося своєю рідною, солов’їною, милозвучною мовою, а вишиванка – це і є наша мова, якою розмовляє українська душа. У кожен стібок вплетена доля Українського народу, її історія, традиції та звичаї. Кожен візерунок немов оживає на полотні і промовляє словами із пісні Назарія Яремчука:
Вишиванко моя вишиванко
Смерекова вишнева жага,
Ти далеких Карпат полонянка,
Ти Дніпра мов хвиля жива;
Я по світу іду в вишиванці
Аж дивуються ген журавлі,
Хай встрічають в веселій багрянці
Україна іде по землі.
Сьогодні ви вдягаємо вишиванку у часи нелегких випробувань для українців як показник нашої незламності, єдності та свободи. Вишиваймо таку жадану перемогу разом, маленькими кроками, кожен на своєму фронті. Із вірою та теплом в серці підтримуймо одне одного, зігріваймо в обіймах кольорової вишиванки.
Слава Україні!
Героям Слава!
День Сім’ї в Україні досить молоде свято, його відзначають щороку 15 травня з 2012 року. Традиційно цей день заведено проводити у колі найближчих та найрідніших людей – своєї сім’ї. Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини.
З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги; те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
З метою формування у дітей ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей, виховання шанобливого ставлення до батьків, сімейних традицій, піклування про молодших і старших членів сім’ї, в школі проходили заходи до Дня сім’ї. Діти створювали родовідні дерева, малювали своїх рідних на конкурс «Щаслива родина», створювали фотоколажі «З родини йде життя дитини», «Моя дружня родина»
Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку –відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об'єктах, потрібно заздалегідь підготуватися до нього та завжди треба пам’ятати про безпеку.
Що потрібно зробити перед поїздкою на відпочинок:
У першу чергу зберіть аптечку. У вашу «курортну» аптечку повинні входити: активоване вугілля, анальгін, мезим, cмекта, спирт, вата, лейкопластир, зеленка, засіб від температури. Також візьміть ті таблетки, які ви часто використовуєте, наприклад, від болю в голові або для стабілізації тиску.
Засоби захисту для шкіри: захисний крем, щоб не обгоріти на сонці, крем для засмаги, а також лосьйон після засмаги. Для дитини візьміть крем від сонця з максимальним ступенем захисту.
Засоби особистої гігієни: мило, гель для душу, мочалку, шампунь, зубну пасту, зубні щітки.
Засоби від комарів і інших комах.
Окуляри – один з найважливіших атрибутів відпочинку – сонцезахисні окуляри, їх потрібно взяти обов’язково. Також візьміть окуляри для зору, якщо ви такі носите або контактні лінзи. Вологі серветки. Плавки.
Правила поведінки на воді:
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
правильний вибір та обладнання місць купання;
навчання дорослих і дітей плаванню;
суворе дотримання правил поведінки під час купанняй катання на плавзасобах;
постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Загальні правила поведінки на воді:
відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, температурі води – не нижчою за +18°С, повітря – не нижчою за +24°С.
Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без необхідних тренувань.
Човни, катери та інші плавзасоби, що належать санаторіям, дитячим таборам і базам відпочинку, повинні реєструватися за встановленим порядком. Щорічно перед початком сезону вони проходять технічний огляд. Малі судна повинні знаходитися під охороною або під замком. Перед відплиттям їх потрібно перевірити на справність й оснастити рятувальними засобами. Наказом установи призначаються особи, відповідальні за збереження, технічний стан і експлуатацію малих суден.
Сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу.
Кататися на човні або іншому малому плавзасобі дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.
Рухатись на човні необхідно завжди вздовж правого боку річки, намагаючись триматися не далі 20 метрів від берега.
4.Якщо потрібно випередити інший човен, то треба обходити його з лівого боку.
5.Гребний човен повинен звільняти дорогу всім човнам, які проходять справа від нього.
6.Гребти веслами треба рівномірно, кермач повинен бути особливо уважним, щоб не вдаритися об борт іншого човна.
Під час катання на малих плавзасобах забороняється:
пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху човна;
розгойдувати човен, пірнати з нього;
категорично забороняється переходити з одного човна в інший;
навантажувати човна понад встановлені норми;
віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;
катати дітей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах тощо;
Якщо човен перевернувся, головне – не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже потрібно зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.
Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулося, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.
Рятувати треба спочатку одного потопаючого, потім іншого; рятувати вплав одночасно кількох людей неможливо.
Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців; підводні плини, які паралізують волю людини, яка пливе; водорості, що сковують рух плавця. У швидкій річці можна потрапити в сильну течію. Вона підхоплює плавця й починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега.
Якщо ви потрапили у вир, наберіть якнайбільше повітря, занурюйтесь у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливайте на поверхню.
Від переохолодження або різкого переходу з зони теплої води в зону холодної з’являються судоми, що зводять руки і ноги. Головне – не розгубіться! Треба негайно перемінити стиль плавання, найкраще лягти на спину й плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води й кличте на допомогу.
Плавець, який заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і спробувати м’якими, спокійними рухами виплисти в бік, звідкіля приплив. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.
Іншими причинами нещасних випадків на воді можуть бути:
-переохолодження у воді;
-перевтомлення м’язів, викликане тривалою роботою їх без розслаблення чи безперервного плавання одним стилем;
-купання незагартованого плавця у воді з низькою температурою тощо.
У всіх випадках плавцю рекомендується перемінити стиль плавання й вийти з води. Якщо немає умов для негайного виходу із води, то необхідно діяти таким чином:
-при відчутті стягування пальців руки потрібно швидко з силою стиснути пальці кисті руки в кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак;
-при судомі м’язів литки необхідно, підігнувшись, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою підігнути ногу в коліні поперед себе;
На воді забороняється:
-пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
- плавати на дошках, корчах, колодах, надувних матрацах, камерах від автомобільних шин і волейбольних м’ячів та інших не призначених для плавання небезпечних предметах;
- вживати спиртні напої;
-смітити на березі та у воді, прати одяг, мити автотранспорт у місцях для купання;
-гратися в ігри, що обмежують рух рук і ніг;
-підпливати близько до плавзасобів які рухаються;
-купання дітей без супроводу дорослих;
-організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих хто купається;
-купатися у вечірній час після заходу сонця.
При наданні потерпілому першої домедичної допомоги треба діяти швидко та послідовно:
Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.
Однією рукою відкрийте йому рота; пальцями іншої руки, загорнутими у серветку або носову хустинку, слід видалити з порожнини рота пісок, мул та інші сторонні предмети.
Рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет у шийному відділі (це не потрібно робити, якщо є підозра на пошкодження цього відділу хребта), за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу. Утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носа.
Наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот постраждалого та зробіть пробне вдування повітря в його легені. Одночасно “краєм ока” контролюйте підіймання грудної клітки, якщо воно є – продовжуйте. У випадку, якщо грудна клітка не підіймається або підіймається надчеревна ділянка, повторіть усе з пункту 2. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проводять штучну вентиляцію не методом “рот у рот”, а “рот у ніс”, затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань – 16-20 за хвилину.
Для зовнішнього масажу серця розташуйтесь збоку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть вздовж передньо-нижньої поверхні грудини, основу другої долоні – упоперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину. Ознакою правильності виконання закритого масажу серця є наявність пульсових поштовхів, які синхронні натискуванням на грудину, на сонних артеріях.
У випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань і натискувань на грудину 2:15, якщо рятувальників двоє – 1:5.7. Через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки пульсу на сонних артеріях.
Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. У тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, незважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає або з’являються трупні плями, задубіння, реанімаційні заходи припиняються.
Допомога людині, яка тоне:
Допомогу людині, яка тоне, може надатибудь – яка особа, яка вміє добре плавати. Якщо людина тоне, подивіться чи не маєте ви під рукою рятувальних засобів – рятувального круга, палиці, дошки, м’яча, мотузки, які можна кинути. Рятувальник повинен швидко роздягнутися, визначити, де краще увійти у воду і пливти до особи, яка тоне.
Якщо течія річки відносить постраждалого, треба спочатку пробігти берегом річки, а потім увійти у воду нижче за течією.
До постраждалого треба пливти обережно, позаду. Якщо це не можна здійснити, то треба за 2-3 м наблизитися до нього, пірнути, схопити за коліна і повернути до себе спиною.
Якщо постраждалий захопив рятувальника і той заважає рухам, необхідно зробити глибокий вдих і затримати його одним із засобів:
– для звільнення від захвату за руки, треба звільнитися одним махом своїх рук у бік великих пальців рук постраждалого;
– для того, щоб звільнитися від захвату двома руками, треба упертися ногами у груди або плече постраждалого й сильно відштовхнутися;
– для звільнення від захвату за шию або торс рятувальник однією рукою впирається у підборіддя потопаючого, рукою відштовхує його голову назад, а другою рукою підтримує його за поперек.
Якщо потопаючий занурився під воду, необхідно пірнути, наблизитися до нього, схопити за волосся, витягнути на поверхню й транспортувати до берега.
Часто люди забувають про правила безпеки при пірнанні і не хочуть зрозуміти очевидного факту: пірнання може бути небезпечним для життя. Тільки часті тренування, знання правил безпеки і голова на плечах здатні зберегти життя шанувальникам гострих відчуттів.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним. Не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
Щороку у травні Україна відзначає День Європи. Ми традиційно приєднуємося до святкування.У країнах Євросоюзу День Європи як символ єдності та миру на континенті відзначають 9 травня. Педагоги та учні нашої школи приєднались до свята єдності всіх європейців. Основна мета - ознайомити учнів з історичною та культурною спадщиною країн, які надають найбільшу допомогу Україні.
Указом Президента України Від 08.05.2023 №266/223 установлено в Україні День Європи 9 травня спільно з державами Європейського союзу.
Цього року, 9 травня для нас День Європи видався особливим – свято з гірким присмаком сліз і болю за Україну, тривоги, суму, та все ж найголовніше – з непереборним бажанням подякувати тим країнам, які підтримують Україну в часи війни.
Для нас – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія, культура. Демократія. Свобода. Повага до людини та людської гідності. Верховенство права. Усе це зараз захищають українці на своїй землі! Ми дійсно захищаємо свободу у Європі. Народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу і доводить це на полі бою…
З метою ознайомлення здобувачів освіти з країнами Європи, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України в нашому закладі освіти пройшли тематичні заходи:
• виховні години, бесіди, вікторини «Україна – це Європа», «Хай сонечко сяє всім дітям Європи!», «Дружба – це сила, що об’єднує світ», «Вікно у світ європейської культури», «Європа – спільний дім»;
• конкурс малюнків до Дня Європи серед учнів 1-4 класів «Ми і Європа»;
• віртуальні подорожі «Відкрий Європу для себе», «Мандруючи європейськими містами», «Подорожуємо Європою»;
• виставки фотоколажів «Україна – це Європа».
До Дня пам'яті та примирення в закладі було проведено ряд заходів. Інформаційна хвилинка «І живуть у пам’яті народу» для дітей 1 -9 класів. Акція «Свічка пам’яті» 1 – 9 класи. Відеопрезентація «8 травня День пам’яті та примирення» 1 -9 класи. Виставка фотоколажів «Україна в роки Другої світової війни 1939 – 1945рр.»5 -9 класи .Акція «Маки пам’яті» 1 - 9 класи. Уроки пам’яті «Подвигу жити вічно!»,
«Не згасне пам’яті вогонь» , «Очима тих, що бачили війну», «Ще довго в пам’яті болітиме війна». «Відгриміла війна та пам’ять жива» . Віртуальна екскурсія «Сторінками історії». 6 – 9 класи
Виставка малюнків «Ми - європейці», «Пам’ятаємо»1 - 6 класи.
До Дня пам'яті та примирення виготовили символічні маки І взяли участь у акції “Мак пам’яті”
Новим символом з 2014 року є квітка маку. Дизайн маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі, – йдеться у дописі
1 Інформаційна хвилинка «І живуть у пам’яті народу» 1 -9 класи
2.Акція «Свічка пам’яті» 1 – 9 класи
3 Відеопрезентація «8 травня День пам’яті та примирення» 1 -9 класи
4 Виставка фотоколажів «Україна в роки Другої світової війни 1939 – 1945рр.»5 -9 класи
5. Акція «Маки пам’яті» 1 - 9 класи
6 Урок пам’яті «Подвигу жити вічно!» 5 клас
7 Година пам’яті «Не згасне пам’яті вогонь» 6 клас
8. Виховні години «Очима тих, що бачили війну», «Ще довго в пам’яті болітиме війна». «Відгриміла війна та пам’ять жива» 7 – 9 клас
9 Віртуальна екскурсія «Сторінками історії». 6 – 9 класи
10 Виставка малюнків «Ми - європейці», «Пам’ятаємо»1 - 6 класи
Великдень всіх нас на гостини просить
Малює сонце, полотно небес.
І крашанку, як усмішку підносить,
«Христос Воскрес!» – «Воістину Воскрес!»
Великдень – свято особливо шановане та величне. Воно є символом перемоги добра над злом, світла над пітьмою, віри над безнадією…
До Великодня в закладі було проведено виставку-свято «Великдень всіх нас на гостини просить». Виставка підготовлена з метою формування в дітей любові до традицій свого краю, толерантності, активізації патріотичного виховання підростаючого покоління, популяризації національних свят, розвивання творчих здібностей. Великдень – найбільше християнське свято. Цей день має ще одну назву – Пасха. Є багато свят, які люблять зустрічати українці, але одним з головних є весняне свято – Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. Завдяки виставці, діти мають можливість дізнатися про традиції Великодня, а також самим брати участь у святі: малювати, прикрашати,фантазувати .
Діти з задоволенням старанно готувалися до свята .
Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:
• відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
• купатися найбезпечніше в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/с, температурі води - не нижче 18оС, повітря - не нижче 24оС;
• діти повинні купатися обов'язково тільки під наглядом дорослих;
• вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
• не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях;
• не можна запливати за обмежувальні знаки;
• слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
• якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
• не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;
• не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
• не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
• купатися рекомендовано вранці i ввечері;
• не слід купатися наодинці;
• не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
• не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ
Правила поведінки на воді для дітей
Літо — прекрасна пора, коли стовпчики термометрів показують понад 25 градусів. Вода в річках, озерах, водоймах і морі поступово прогрівається і відкривається пляжний сезон. А це означає, що не буде зайвим ще раз обговорити всі правила поведінки на воді для дітей, адже саме вони найчастіше наражаються на небезпеку.
НЕБЕЗПЕКА НА ВОДІ: ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ
Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.
У першу чергу дітей слід попередити, що:
• Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;
• Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;
• У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
• Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
• Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;
• У малознайомих місцях пірнати також строго-настрого забороняється, так як це може призвести до травм.
Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.
ЩО ПОВИННІ ЗНАТИ БАТЬКИ ПРО КУПАННЯ ДИТИНИ
Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:
• Підвищеної температури у дитини;
• На шкірних покривах дитини спостерігається алергічний висип, гнійничкові освіти, відкриті рани (в даному випадку купання може спровокувати проникнення інфекції в організм);
• Дитина щільно поїла (після трапези має пройти мінімум півгодини).
Крім того, пам’ятка поведінки на воді для дітей також включає безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 30 хвилин, не більше, якщо прохолодна — 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.
Відпочинок біля водойм, озер і на морі — це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому безпеку дітей на воді в літній період повинна дотримуватися як ніколи.
ЯКІ ЩЕ ІСНУЮТЬ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ ДІТЕЙ
Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:
• Стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;
• Спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм пірнати жартівнику;
• Купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;
• Купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.
Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь — за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відправлення. Так як дитина, відправляючись купатися на море, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.
ДИТИНА НАКОВТАЛАСЯ ВОДИ — ЩО РОБИТИ?
У разі якщо ви проінформували свою дитину про правила безпеки на воді для дітей, але він знехтував ними і під час ігор наковтався багато води, то слід спочатку заспокоїти дитину, винести з води, дати трохи часу їй, щоб вона добре відкашлялася, а після обов’язково потрібно дати теплої води (наприклад, чай).
Не можна в цей момент сварити дитину і починати заново розповідати про техніку безпеки на воді, так як це може викликати у неї сильне хвилювання, яке в свою чергу може стати причиною психічного розладу. Наприклад, у дитини може розвинутися страх перед водою.
Правила поведінки на воді для дітей — пам’ятка для дорослих. Вони також повинні їх дотримуватися. По-перше, це необхідно для того, щоб не показувати поганий приклад дітям, по-друге, щоб зберегти своє здоров’я і життя.
У ВУХО ПОТРАПИЛА ВОДА — ПОСЛІДОВНІ ДІЇ
Безпечна поведінка на воді для дітей — це, перш за все, страховка від нещасних випадків. При пірнанні в вухо може потрапити вода і викликати серйозні ускладнення зі слухом. Тому, якщо дитині у вухо потрапила вода, не слід змушувати її стрибати на одній нозі. Цей метод не завжди приносить позитивні результати.
А потрібно:
• Заборонити дитині пірнати;
• Покласти невеликий шматочок сухої і чистої вати в вушне отвір, в яке потрапила вода;
• Укласти дитину на бік із закладеним вухом так, щоб воно прилягало до подушки (скрученого рушника чи ковдри), а не навпаки. Це посприяє швидкому і безпечному витікання води.
У разі якщо дитина скаржиться на сильний пульсуючий біль в області вуха, не варто відкладати візит до фахівця, так як такі симптоми є ознакою розвитку запальних процесів, які можуть спричинити за собою погіршення слуху.
І запам’ятайте, вода не така вже й безпечна, як здається на перший погляд. Вона може заподіяти багато шкоди, особливо, якщо з нею не дружити. Саме тому дуже важливим є дотримання техніки безпеки на воді для дітей.
Безпека дітей на воді в літній період лягає повністю на плечі їх батьків. Вони повинні ретельно стежити за своїми дітьми, де б вони не знаходилися — будь-то знайомі місця, чи ні!
Правила безпеки на водних об’єктах у купальний період
У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 101 (по — мобільному, дзвінок безкоштовний)
На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:
• Купатися в необладнаних, незнайомих місцях.
• Розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння.
• Забруднювати і засмічувати водні об’єкти.
• Залишати сміття на березі
• Підпливати до моторних, вітрильних суден, веслових човнів та інших плавзасобів.
• Стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей.
• Грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже купаються люди.
• Плавати на засобах, не призначених для цього.
• Подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.
Щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно пам’ятати, що:
— Діти у воді/ морі повинні перебувати під постійним наглядом дорослих;
— Вміння добре плавати — одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни і ретельно дотримуватися правил поведінки на воді;
— Купатися дозволяється при температурі води не нижче +18 градусів і температурі повітря + 20-22 градуси, у воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою;
— Однієї з головних причин загибелі на воді є судома. Цю реакцію організму викликає різкий перепад температур, тому особливо небезпечно купатися в спеку або після фізичних навантажень;
— Не можна купатися поодинці, поруч з вами завжди повинен бути хтось, щоб у разі потреби надати допомогу;
— У походах місце для купання потрібно вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2м);
— Небезпечно стрибати (пірнати) у воду в невідомому місці — можна вдаритися головою об грунт, корч і т.д., зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути.
Правила поведінки на воді для школярів
Корисні поради і рекомендації для дітей
Багато з нас в теплу пору року відправляються на пляж покупатися на морі. Але для того, щоб купання принесло вам справжнє задоволення, необхідно виконання декількох важливих умов.
Перша і найважливіша умова — вміти плавати! Обов’язково попросіть батьків або інших дорослих, щоб вони навчили вас плавати. Людина, яка вміє плавати, впевнено почуває себе у воді і може дозволити собі не борсатися у берега, а перебувати від нього на досить значній відстані.
Перш ніж увійти в воду, обов’язково переконайтеся в тому, що вона чиста. Не купайтеся в брудній воді! Випадково наковтавшись такої води, ви можете отримати сильний розлад шлунку. Якщо ви не можете визначити чистоту води самі, запитайте про це батьків або місцевих жителів.
Ніколи не купайтеся в невідомому місці, а також у воді, покритою тванню і ряскою! При виборі місця для купання не забувайте перевіряти дно!
Переконайтеся в тому, що на дні води немає гострих каменів і гілок або залізних прутів. Обережно визначте глибину водойми в тому місці, де збираєтеся купатися. Буває, що дрібне місце раптово змінюється глибоким, і ви, несподівано втративши опору, можете почати панікувати.
Якщо ви погано плаваєте, ніколи не купайтеся наодинці. Не заходьте у воду глибше, ніж по пояс. Використовуйте надувні матраци, щоб утриматися на воді, але пам’ятайте, що плавати на матраці небезпечно. Попросіть батьків або інших дорослих поспостерігати за вами, поки ви будете плавати на ньому.
Не купайтеся у водоймах із сильною течією: вас може віднести на значну відстань від суші. Не пливіть проти течії. Це відніме у вас занадто багато сил. Пливіть за течією, поступово наближаючись до берега.
Не пірнайте у воду, якщо ви не вмієте правильно це робити: ви ризикуєте сильно вдаритися об дно, не розрахувавши глибини. Об воду, як би несподівано це не звучало, теж можна дуже сильно вдаритися.
Якщо місце купання обгороджено буйками, ніколи не запливайте за них і не тримайтеся за них. Не плавайте на великі відстані поодинці, а також вночі. Не входьте у воду, якщо піднялися великі хвилі. Тримайтеся подалі від будь-яких кораблів і катерів, щоб не потрапити під їх гвинти.
Якщо ви втомилися плисти брасом або кролем, переверніться на спину. Плисти на спині найлегше, і ви зможете відпочити. Можна деякий час просто полежати на поверхні води обличчям вгору.
Не купайтеся довго, особливо в холодній воді. Рекомендованою є температура повітря 20- 25°С, а температура води — від 17 до 19°С. Середня тривалість купання 10-15 хвилин.
Якщо ви відчули, що у вас судомить стегно, зігніть ногу в коліні і рукою сильно потягніть назад. Якщо звело литковий м’яз, зігніть ногу і притисніть стопу до грудей.
Під час ігор у воді будьте уважні і обережні: уникайте захоплень і занурень, так як в запалі гри хтось із вас може наковтатися води. Не соромтеся кликати на допомогу в небезпечній ситуації, але ніколи не давайте хибних сигналів.
Якщо ви бачите, що кому-небудь з тих, що купаються потрібна допомога, кличте на підмогу інших людей. Якщо допомогти можете тільки ви, знайдіть предмет, за допомогою якого потопаючий зможе втриматися на плаву. Це може бути рятувальний круг, матрац, гумова камера — словом, будь-який плавучий предмет, за який можна схопитися.
У крайньому випадку пливіть на допомогу потопаючому і тільки за умови, що ви добре плаваєте і володієте прийомами порятунку. (Потопаюча людина знаходиться в стані паніки і абсолютно не контролює свої дії). Потопаючий обов’язково буде чіпко хапатися за вас, дертися нагору і може втопити вас замість того, щоб врятуватися.) Підпливши до потопаючого, допоможіть йому триматися на воді і випливають разом з ним на таке місце водойми, де ви обидва можете встати на дно.
Батьки, бережіть своє життя та життя своїх дітей
Щороку, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС.
Пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу, дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок – персоналу ЧАЕС, пожежникам, військовослужбовцям, ученим, медикам, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії.
Напередодні 38-ї річниці від дня аварії на ЧАЕС в закладі були проведені виховні години та бесіди:
- " Земля в біді" (1 кл.);
- "Чорнобиль - біль українського народу" (2 кл.);
- " Мій біль - Чорнобиль" ( 3 кл.);
- " Чорнобильська катастрофа" (4 кл.);
- " Дзвони пам'яті" (5 кл.);
- " Чорнобиль - горе України,її незагоєна рана". (6 кл.);
-Чорнобиль: трагедія, подвиг...") ( 7кл. ).
Переглянули фільми:
- " Аварія на ЧАЕС 1986,Чорнобиль, Прип'ять, ліквідація... " (8 кл.);
- "Заборонена зона" ( 9 кл.).
Інформаційна хвилинка "Чорнобиль " 1-9 кл.
Сьогодні, 22 квітня, ми відзначаємо Всесвітній День Землі,покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища,нагадати про те,що наша планета унікальна й має потребу в турботі й захисті.Міжнародний День Землі - свято чистої Води, Землі і Повітря.
День нагадування про про страшні екологічні катастрофи,день,коли кожна людина може задуматися над тим,що він може зробити у вирішенні екологічних проблем,поборовши в собі байдужість У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: Очистити від сміття прилеглі території,висадити хоча б одне дерево.
В цей день було проведено тематичні уроки "Збережемо нашу Землю для майбутніх поколінь", Інформаційна хвилинка "Всесвітній День Землі" Переглянули мультфільми та намалювали малюнки . Взяли участь у фотомарафоні "Моя квітуча планета - Земля".