Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам електронний журнал?
Всього 4 людини
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

Чи зарахують учням навчання у школах інших країн під час війни

Дата: 15 березня 2023 о 16:55, Оновлено 15 березня 2023 о 17:02
87 переглядів

Більшість українців планує повертатися в Україну після перемоги. Проте діти, які виїхали навчалися у місцевих школах за новими програмами. Розповідаємо, що чекає на українських учнів після повернення та чи доведеться повторно проходити навчання в Україні.
Українці, які отримали притулок у країнах ЄС, змушені були також віддати дітей на навчання у місцеві заклади освіти. Проте вже зараз постає питання, як врегулювати навчання за кордоном та узгодити його з планами з отримання освіти в Україні. Нова Українська школа повідомила, як будуть приймати навчання у школах за кордоном після перемоги в Україні.
Учні, які тимчасово змінили місце проживання, лишатимуться зарахованими в школи, де навчалися до початку війни, якщо навчальний заклад фізично існує і продовжує роботу. Вони також мають право для зарахування в інші заклади освіти країни.
Українська система освіти пропонує батькам такі три форми навчання:
• дистанційна форма — якщо вона передбачена в школі, де навчалася дитина до переїзду;
• екстернат — самостійне і у прискореному режимі опанування навчальної програми;
• сімейна форма — навчання дитини організовують батьки, а учень проходить підсумкове оцінювання та атестацію.
Якщо дитина навчається в Україні в закладі, за яким закріплена територія її проживання, то школа не може відмовити родині в будь-якій з обраних законодавчо закріплених форм, пояснює Юрій Кононенко, начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН.
«Ключова перевага навчання в українській школі ― дитина залишається в „рідній“ системі освіти, де їй усе зрозуміло. При комбінуванні навчання в школі за кордоном та в Україні основний час для навчання дитина приділяє школі за кордоном водночас виконує завдання в українській школі. З початком нового навчального року українські школи адаптувалися та багато шкіл запровадили для своїх учнів, що перебувають за кордоном, дистанційне навчання за індивідуальними освітніми траєкторіями. Це комфортний формат, у якому дитина не витрачає багато часу, але водночас більше включена в освітній процес, ніж, наприклад, на екстернатній формі», ― пояснили в пресслужбі МОН.
МОН додав, що за кордоном є школи, які створювалися для навчання українських дітей ― можна віддати дитину у Міжнародну українську школу, яка вчитиметься за відповідною програмою. Тоді сім'я матиме українські документи про освіту.
Чи можна навчатися одночасно в українській та закордонній школах
Можна поєднувати навчання у двох школах — в Україні (дистанційно, на екстернаті, або сімейній (домашній) формі) та за кордоном. Водночас варто слідкувати за навантаженням на дитину, яке через таке навчання зростає.
Одним із варіантів такого поєднання, щоб запобігти перевантаженню, може бути навчання у школі за кордоном та екстернат, або навчання за індивідуальною освітньою траєкторією в українській школі.
Учні зможуть отримати свідоцтво про освіту в українській школі, в якій вони навчалися до війни. Якщо наприкінці навчального року така школа не функціонує через війну, а учень — за кордоном, видати свідоцтво та заповнити додатки до них може будь-яка школа, яку визначить орган управління у сфері освіти. Для цього батькам або опікунам слід звернутися до відповідного органу управління. Цю інформацію може надати також класний керівник чи адміністрація закладу, де учень навчався до війни.
Чи зараховують навчання за кордоном в школах України
Після навчання за кордоном важливо отримати у тій школі документи про те, що дитина вивчала та якою була її успішність. Ці документи будуть корисними при поверненні дитини у школу в Україні та для переведення до наступного класу.
Однак в Україні наразі немає чіткої процедури перезарахування оцінок дітей, які повертаються з-за кордону. Для переведення до наступного класу дитина має пройти підсумкову атестацію за пропущений період.
Теми, які не вивчаються в іноземній школі дитина має проходити сама. Потім проводиться оцінка її знань, комісія українських педагогів приймає рішення про переведення до наступного класу.
Для не випускних класів достатньо довідки від іноземної школи. Якщо в інформаційній довідці зі школи за кордоном немає уточнень щодо вивчених тем, батьки мають попросити іноземний заклад освіти їх надати.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.