Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам електронний журнал?
Всього 4 людини
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Цей День був встановлений резолюцією 62/139 Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року, в якій вказується на необхідність забезпечення дітям і дорослим з аути

Дата: 1 квітня 2023 о 11:14
115 переглядів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я одна дитина з 160 дітей страждає розладом аутистичного спектру (РАС). ВООЗ підкреслює, що ця цифра є середньостатистичною і в деяких добре контрольованих дослідженнях фактичні цифри набагато більше. Відомостей про поширеність розладів аутистичного спектру в країнах з низьким і середнім рівнями доходів немає, але відомо, що кількість аутистів має стійку динаміку до збільшення в усьому світі.

Аутизм – розлад, що виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування, а також обмеженими інтересами і повторюваними діями.

Причини. Точні причини аутизму невідомі фахівцям, однак виділяють ряд факторів, які можуть сприяти розвитку цього захворювання, до них відносяться: ДЦП; перенесені матір’ю під час вагітності інфекційні захворювання, такі як краснуха, цитомегаловірус; ожиріння та інші порушеннями обміну речовин у матері та ін.

Епідеміологічні дані однозначно вказують на відсутність причинного зв’язку між розладами аутистичного спектру і вакциною від кору, паротиту та краснухи.

У деяких дітей симптоми аутизму можна виявити вже в дитинстві. Найчастіше аутизм проявляється до трьох років. Зовнішні клінічні ознаки аутизму у дитини першого року життя практично відсутні і тільки досвідченим батькам, які мають більше 1 малюка в сім’ї, вдається помітити будь-які відхилення в розвитку, з якими вони звертаються до лікаря. Ознаки аутизму можуть змінюватися в залежності від рівня розвитку дитини та її віку.

Щоб вчасно розпізнати аутизм у дитини, потрібно уважно спостерігати за її поведінкою, фіксувати нетипові для дітей того ж віку прояви.

Ознаки та симптоми аутизму:

–Порушення мови. Частина дітей-аутистів не розмовляє зовсім, інші сильно відстають від своїх однолітків в мовному розвитку. Ці діти говорять про себе в третій особі, не використовують звернень і особових займенників.

–Відсутність емоційного контакту з людьми, в першу чергу – з батьками. Малюки, які страждають на аутизм, не дивляться людям в очі, не тягнуться до батьків на руки, не посміхаються.

–Проблеми в соціалізації. Перебуваючи серед інших, дитина з аутизмом відчуває сильний дискомфорт. Така дитина може втекти і сховатися, якщо хтось активно звернувся до неї. Вона не вміє грати з однолітками, не може побудувати дружні відносини, тому що не розуміє емоцій інших людей, правила ігор.

–Приступи агресії. Будь-який розлад, невдача може викликати у дитини спалах гніву, спровокувати істерику, фізичну атаку. Агресія у дітей-аутистів може бути спрямована на інших і на самих себе.

–Слабкий інтерес до іграшок.

–Стереотипність поведінки, боязнь перемін. Для дітей, які страждають на аутизм, характерна компульсивна поведінка, тобто прихильність до певних правил, розпорядку. Якщо цей розпорядок порушується, вони сильно переживають, чинять опір, впадають в агресію.

Кожен випадок захворювання індивідуальний: дитячий аутизм може мати всі перераховані симптоми, а може проявлятися лише деякими особливостями поведінки й мови. Раннє виявлення дітей з аутизмом в ранні терміни відіграє величезну роль. Чим раніше буде розпочато лікування, а у випадку з аутизмом – коригування комунікативних здібностей, тим більше шансів отримати позитивні і стійкі результати в подальшому розвитку дитини.

Основними методами діагностики аутизму у дітей є: проведення тестів із спеціальними опитуваннями; УЗД головного мозку; ЕЕГ ; огляд дитини отоларингологом і перевірка слуху.

Лікування. Початковий етап в лікуванні аутизму полягає в навчанні аутиста помічати навколишній світ і те, що відбувається навколо. Це допомагає налагодити взаємодію з зовнішнім світом, вибудувати взаємини спочатку з близькими людьми, а після – з незнайомцями, набути навичок спілкування та ін. В лікуванні аутизму також застосовують інші методи: психотерапія; терапія спілкування; аудіо-вокальна тренування; холдинг-терапія; метод “форсованої підтримки”; ігро-, трудотерапія; спеціалізована лікувальна фізкультура; фармакотерапія та ін.

Повністю запобігти розвитку аутизму або вилікувати його неможливо. Але в руках батьків якомога раніше звернутися за допомогою до фахівця, провести раннє діагностування та корекцію.

Дотримуючись рекомендацій фахівців, діти, які страждають на аутизм, направляються в Центри іпотерапії та дельфінотерапії.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.