Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам електронний журнал?
Всього 2 людини
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 41 людина

24. БУЛІНГ

Дата: 25 вересня 2019 о 05:33, Оновлено 19 жовтня 2023 о 14:24
Автор: Борщ Л. О.

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Рекомендації до оформлення заяви

1. Подається державною мовою.

2. Чітко вказуються прізвища.

3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.

4. Не допускати виправлень.

5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

Реагування на доведені випадки булінгу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1.    У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.    Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3.    Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

–        якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

–        якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції  України із заявою.

4.    Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

5.    Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу(Кодекс України про адміністративні правопорушення)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого: – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

  

МЕЗЕНІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ – ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ» КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Н А К А З

31.08.2021                                  с.Мезенівка                       № 88 –ОД/01-02   

Про посилення профілактичної

роботи з питань  запобігання і протидії домашньому

насильству та булінгу  в НВК у  2021 /2022 н.р.

На виконання Закону України « Протидія булінгу» та змін до  деяких законодавчих актів України від 18.12.2018 р. № 2657-VІІІ «  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню), на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 «Про затвердження  Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насиллю та насиллю за ознаками статі» та з метою посилення профілактичної роботи в НВК з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу  у 2021/2022 навчальному році,

                                        

Н А К А З У Ю:

  1. Класним  керівникам 1- 11 класів:
    1. Протягом  навчального року на годинах спілкування, класних виховних годинах, класних батьківських зборах вести профілактичні бесіди щодо проявів насильства і булінгу.
    2. Забезпечити виконання вимог нормативних документів щодо розслідування, обліку та достовірності інформування про  випадки насилля згідно Постанови Кабінету Міністрів України від  22. 08.2018 р. «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів,що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі».
    3. Відображати у річних планах роботи класних керівників проведення різнопланових заходів щодо профілактики насильства серед дітей та учнівської молоді.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
  2. Заступнику директора з навчально – виховної роботи Подшивалову В.М.:
    1. Розробити та затвердити план заходів щодо  запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу  під час освітнього процесу на  період до 2022 року (додається).
    2. Відображати у річному плані виховної роботи НВК проведення різнопланових заходів щодо профілактики насильства серед дітей та учнівської молоді.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
  1. Координатором з питань булінгу  призначити класного керівника Гетьман Олену Олександрівну. Координатору взяти під особистий контроль своєчасне повідомлення про  випадки  насильства під  час освітнього процесу (1 год. в телефонному режимі, протягом доби – документально)  відділ  освіти Краснопільської селищної ради та забезпечити своєчасний облік кожного  випадку  насилля у журналі реєстрації випадків насильства, що сталися зі здобувачами освіти під час освітнього процесу
  2. Адміністрації закладу:
    1. Тримати під постійним контролем виконання нормативно-правових документів, що регламентують роботу з питань запобігання  випадків насильства.
    2. Взяти під особистий контроль своєчасне повідомлення про  випадки  насильства під  час освітнього процесу (1 год. в телефонному режимі, протягом доби – документально)  відділ  освіти Краснопільської селищної ради.
    3. Регулярно проводити роботу по виявленню дітей з порушенням психіки (схильних до суїциду), брати їх на облік і забезпечувати проведення психологічних консультацій для вчителів та батьків з питань емоційних розладів у дітей. Проводити просвітницьку роботу з батьками з питань основ безпеки життєдіяльності, захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.
 Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор Мезенівського НВК:                              Віктор МАСЛОВ

З наказом ознайомлені:                                           Валерій  Подшивалов                                   

                                                                                  Олена  Гетьман             

                                                                          

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу

на 2021-2022 навчальний рік

№ з/п

ВИД  РОБОТИ

Строки виконання

Відповідальний

Первинна профілактика

Забезпечення інформацією сайт школи щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 року за №2657 - VIII

1 раз на семестр

ЗДНВР,

педагог-організатор

Організація постійного чергування в місцях загального користування (їдальня, коридор, роздягальня, шкільне подвір’я) і технічними приміщеннями

Постійно

ЗДНВР,

завгосп

Перевірка приміщень, території школи з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування)

Постійно

Адміністрація НВК

Тренінг для учнів 5-11 класів «Як не стати учасником булінгу»

квітень

Класні керівники 5-11 класів

Виступ агітбригади учнівського самоврядування «Як правильно дружити»

березень

Педагог-організатор

Проходження безкоштовного онлайн-курсу  «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти» (освітня платформа «PROMETHEUS»)

2021 рік

Класні керівники 5-11 класів

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг»

Впродовж року

Класні керівники 1-11 класі,

педагог-організатор

Міні – тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті»

лютий

Учитель інформатики в початкових класах

Круглий стіл для педколективу «Безпечна школа. Маски булінгу»

січень

ЗДНВР

Години спілкування за участю представників Національної поліції «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу»

Квітень 2022 року

Педагог-організатор

Проведення відеолекторіїв у співпраці з представниками соціальної служби Краснопільської  селищної ради

Протягом року

ЗДНВР,

центр соціальної служби

Проведення моніторингу безпечності та комфортності закладу освіти шляхом анкетування

Травень, жовтень

Класні керівники 1-11 класів

Тиждень протидії булінгу

Вересень

ЗДНВР, педагог- організатор,

класний керівник

Гетьман О.О.

Виховні години, спрямовані на запобігання та протидію булінгу

1

Година спілкування «Агресія як прояв насильства»

січень

Класний керівник

5 класу

Подгола Т.П.

2

Бесіда «Конфлікт та його наслідки»

лютий

Класні керівники 1-4  класів

3

Розвивальне заняття «Я та інші»

березень

Класний керівник

8 класу

 Курінська Н.В.

4

Година спілкування «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»

березень

Класний керівник

9 класу

Гетьман О.О.

5

Заняття з елементами тренінгу «Обери безпечний шлях»

квітень

Класний керівник

8 класу

 Курінська Н.В

6

Година спілкування «Агресія як прояв насильства»

березень

Класний керівник

7 класу

 Гетьман Л.П.

7

Година спілкування «Агресія як прояв насильства»

квітень

Класний керівник

6 класу

 Макаренко В.М.

8

Година спілкування «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»

квітень

Класний керівник

11 класу

 Спасьонова Л.І.

9

Година спілкування «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»

квітень

Класний керівник

10 класу

 Сердюк Н.Л.

Вторинна профілактика

1

Розгляд заяв про випадки булінгу

За заявою

Адміністрація школи

2

Сеанси медіації (примирення)

За потребою

Адміністрація школи


 

                                                                                                   

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.